Od kilku miesięcy obserwujemy stały wzrost cen skupu żywca wołowego. Ceny ciężkich byków biją rekordy, takich wartości jak obecnie, nie odnotowano jeszcze w naszym kraju. A przed nami jeszcze lepsze perspektywy.
Za pół roku będziemy gospodarzami Euro 2012, co za tym idzie ogromny popyt na steki wołowe w naszym kraju, przełoży się na kolejny wzrost cen żywca wołowego.
Ogólno światowy niedobór wołowiny, spadające pogłowie bydła w Europie, Susza w Ameryce Południowej, rozwijający się rynek Chińskich konsumentów mięsa wołowego, to wszystko przełoży się na wzrost cen  wołowiny w najbliższej przyszłości.
Wszystkie te czynniki plus stabilna sytuacja polskiego rolnictwa powodują iż opłacalność hodowli bydła opasowego w naszym kraju wzrasta.

Powód jest bardzo prosty i nazywa się pieniążki. Materiał rasowy jest o około 35% droższy w zakupie i bardzo rzadko aż tyle droższy w sprzedaży, a w dodatku bardzo trudno dostępny a właściwie nie dostępny w małych wagach w naszym kraju. Tutaj możemy przytoczyć bardzo prosty przykład sprzedaży buhaja w wadze ubojowej ok. 600kg. Niewiele jest w Polsce zakładów które dołożą nam premię za czystość rasy to jest oraz za walory kulinarne naszego 600 kilogramowego byka. Wszyscy wyważą naszą sztukę w przedziale poubojowym 300kg+ czyli najlepiej płatnej grupie. Oraz w zależności jak umięśniony jest nasz osobnik nadadzą mu klasę poubojową od E do P według klasyfikacji EUROP.

Informujemy, iż z dniem pierwszym stycznia 2011 roku podatek VAT na cielęta mięsne wzrósł z 3% do 8%.Wszystkie ceny po pierwszym stycznia opiewają w nową wyższą stawkę podatku VAT.

bykpol LOGO 

Telefony / 690 944 688   /  511 206 962 / 534 281 961 /

BYKPOL

BAZA KOWNATY / KOWNATY 19 / 18-421 PIĄTNICA